Krautschneiderovi si s Danem udělali 5.3.2019 výlet do Prahy a Ruda nám poslal zajímavé fotografie a článek.

Mezinárodní šachový festival

Šach, šach - to jsou slova, která zní Prahou. 5. března 2019 začal v Praze desetidenní mezinárodní šachový festival, organizovaný novoborským šachovým klubem, na který se sjela řada velmistrů. Boris Gelfand z Izraele, Ind Harikrishna Pentala, Polák Radoslaw Wojtaszek a další. Účastnicí je i Číňanka Wenjun Ju.

Domácí barvy hájí mezi jinými i David Navara, Viktor Láznička, Van Nguyen a Jiří Štoček. Festival zahájila jízda šachové tramvaje Prahou. Mezi pěticí šachistů, kteří vyluštili šachové zadání organizátorů festivalu a mohli se jízdy tramvají zúčastnit, byl i teprve 8-letý Daniel Krautschneider z rychnovského šachového oddílu Region Panda. V tramvaji sehrál v přátelské atmosféře dvě bleskové partie s velmistry Davidem Navarou a Van Nguyenem. Obě partie samozřejmě prohrál.

Na tiskové konferenci v hotelu Don Giovanni upřesnil podmínky festivalu jeho ředitel Petr Boleslav. Hráči shodně uvedli, že se účastní festivalu v Praze, protože se jim Praha líbí a uznávají českou šachovou tradici. Festival budou komentovat čeští velmistři starší generace. Silně obsazený festival dává možnost i mladým hráčům poměřit se se šachisty světových jmen.

Rudolf Krautschneider

Odkaz : http://praguechessfestival.com/cze/home-czech/archiv-zprav/czech-articles/13-czech-articles/81-vyjede-specialni-sachova-tramvaj

Na zahajovací tiskové konferenci. Zleva: D. Navara, B. Gelfand, W. Ju, P. Boleslav

 

Daniel Krautschneider hraje s Davidem Navarou

 

Kdo pojede tramvají ? Zde jsou správní řešitelé : http://praguechessfestival.com/cze/home-czech/archiv-zprav/czech-articles/13-czech-articles/94-kdo-pojede-tramvaji