Jan Horák splnil normu kandidáta mistra šachu ve svých 17 letech (nar. 25. 11. 2001). Od dnešního dne má ELO FIDE 2128. Je odchovancem našeho oddílu, ve které již startoval v 1. lize dorostu, je rovněž platným členem A týmu v 1. lize dospělých. Hostuje v extralize dorostu v Poličce. Vynikal v základním výcviku, proto přešel brzy do individuálního výcviku. Trénoval se mnou a brzy překonal hranici ELO 1900. Potom přešel do individuálního výcviku k trenéru Mgr. Petru Kačírkovi, mistrovi šachu,  s nímž trénoval až do konce roku 2018. Od ledna 2019 trénuje individuálně rovněž u trenéra z našeho oddílu, mladého šachového mistra Daniela Kožúška. A protože se výsledek tréninku projeví na výkonu až za nějaký čas, dovoluji si touto cestou pogratulovat nejen Honzovi, ale mým následovníkům v rolích trenéra a v neposlední řadě rodičům, Daně a  Milošovi, kteří Honzu na jeho šachové dráze vydatně podporují. A věřím, že to Honza dotáhne nejméně k titulu mistr šachu (2300). Honza je i živým důkazem toho, že z Rychnova není v zájmu vlastního rozvoje potřeba nikam přestupovat. A patří mu ještě jedna pochvala: své zkušenosti teď předává úplným začátečníkům, o kterých brzy budete číst i zde.