Tento zápas nám již dopředu nebyl souzen, omluvenky se hrnuly jedna za druhou a tak jsem nakonec mohl být rád, že jsme nastoupili v 8. A když i Jirka Daniel řekl, že podruhé za 25 let nebude na domácím zápase A týmu, tak se nedalo čekat nic velkolepého. Odpustili jsme Jihlavě 15 minutové zpoždění, a jejich sestava nevypadala úplně nehratelně, dokonce jsme byli na většině desek papírovými favority. Jak jsem se mýlil! 

Panda Rychnov nad Kněžnou   ŠO Gordic Jihlava A
Horák Jan K Z 2183 1 - 0 2118 Brychta David K Z
Mík Tomáš Z 1774 0 - 1 2089 Brychta Jan Z
Eliáš Jakub H 1998 0 - 1 1924 Rybáčková Lucie Z
Kroulík Václav 1832 0 - 1 1926 Zedníček Filip Z
Pavlíček Miroslav 1940 0 - 1 1855 Kučera David
Novotný Josef 1923 0 - 1 1849 Rybáček Martin ZK
Čermák Miroslav 1820 0 - 1 2059 Švanda Pavel
Rambousek Josef 1735 0 - 1 1314 Mirzoyan Aram A. C

                                                 1-7 

Mladé sestavě Jihlavy doplněné zkušenými matadory zápas sednul skvěle. Ačkoliv jsme se do vedení dostali my (ano, vážně jsme vedli), když můj soupeř v špatné pozici ztratil figuru, pak už se body připisovaly jen soupeřům. S mým soupeřem jsme venku analyzovali naši partii a jenom chodili hráči soupeře a říkali, o kolik se zvětšilo skóre v jejich prospěch. Nevím jak přesně to skončilo, ale postupně prohrál Mirek Č., který měl velmi silného soupeře a zkušeného soupeře (dokonce FM), když nakonec podlehl tlaku černých figur, Pepovi N. partie též nesedla, soupeř se nenechal vyprovokovat a silně zesiloval pozici, až získal dostatek materiálu, Tomáš hrál skvěle, bohužel ve vyrovnané pozici přehlédl ztrátu kvality a pak už se partie nedala zachránit. Pepovi R. se nepovedlo úplně zahájení a horší pozice praskla až v koncovce. Kuba stál podle mě po zahájení dobře, ale počítač překvapivě preferuje pozici černé. Po výměně dam byla koncovka lepší už jenom pro soupeřku, která realizaci zvládla. Dlouho bojoval Vašek, v koncovce jezdce proti střelci se bránil a hledal protihru, obětoval figuru za 2 pěšce a stačilo sebrat posledního pěšce, pozice byla remíza, ale jeden špatný ústup krále všechno zhatil. Nejdéle bojoval Mirek P., ve střední hře byla pozice rovná, pak si ale vzal otráveného pěšce, přišel o kvalitu a pěšce a ačkoliv se snažil soupeři realizaci komplikovat, tak neúspěšně. 

Celkový výsledek je možná až moc krutý, ale Jihlava vyhrála zaslouženě. Příště nás čeká zápas v Poličce. Snad se vrátíme na vítěznou vlnu.