Vytisknout

  Letošní 21. ročník Rychnovského šachového festivalu seniorů zastihlo téměř ideální počasí. Po vlně veder a loňském ročníku, z něhož předčasně odcestovalo 15 účastníků, hlavně kvůli vysokým teplotám vzduchu, bylo letos po celou dobu turnaje přijatelně. První dny byly dokonce chladné, což většině hráčů vyhovovalo, nejeden mluvil o ideálním šachovém počasí. Organizátoři pátečního výletu ale trnuli, v Kladsku mělo podle některých serverů celé odpoledne pršet. Vyjížděli jsme až ve 14:15 (příště bychom mohli o něco dřív) směrem na Žamberk, Mladkov, Lichkov a před námi černaly mraky nad Králickým Sněžníkem.

 

  Po změně kurzu směr Kladsko však vysvitlo sluníčko naplno. Tvrz v Kladsku jsme "dobyli" zadními vrátky a kupodivu jsme trefili i na vyhlídku nad rynek a překvapivě hladce jsme při zhoršené chůzi některých z nás slezli z tvrze až k řece Klodská Nisa, kde na nás čekal náš autobus. Byl plný, jelo nás 45 i s řidičem. A překvapivě se zaplnil i na PKS - autobusovém nádraží, přestože jsme se cestou přepočítávali a bylo nás stále méně...

  Po procházce městem jsme odjeli do Parku miniatur MINIEUROLANDU, kde jsme strávili jen půldruhé hodiny, ale zejména dámy obdivovaly překrásné květiny. Původně jsme sice chtěli také do lázní Polanica nebo Kudowa, ale příliš jsme nestíhali, z Kladska jsme jeli až těsně po 19. hodině a většina účastníků se přiklonila večeři ve zbrusu nové restauraci rekonstruovaného Domu kultury v Solnici. A tam nás obsloužili nečekaně rychle mezi 20:30 a 21:30 komplet večeře i pivo. Takže jsme byli všichni před desátou večerní na svých ubytovacích zařízeních.

  Dnes ráno nikdo nenadával...