ELO LOK

vypočítávané Ing. martinem Šmajzrem je o něco pružnější než mezinárodní ELO FIDE. To lednové vyjde 5. ledna a ve velkém očekávání může být třeba Dan Krautschneider, ale vzrůst čekají i další hráči. Promítne se tam výsledek skupin B a C rychnovského Vánočního turnaje. To ale není tak důležité jako rozbory partií, poučení se z vlastních chyb. A při Vánočním turnaji rozebírali partie svým svěřencům Honza Horák i já. A všimli jsme si také, že i hráči ve skupině B zdaleka nemají pod kůží základy šachu, které se učíme v kroužcích. Jeden z hráčů nedokázal vyhrát věžovku se dvěma spojenými volnými pěšci, jiný neznal hodnotu krytého volného pěšce v pěšcové koncovce.

MEZINÁRODNÍ ELO FIDE

z Vánočního tuurnaje v Rychnově skupiny B  bude započítáno až v únorovém vydání, do lednového bylo možno započítat jen to, co bylo ukončeno asi do 25. 12.

V neděli 5. 1. přijede do Rychnova silný soupeř A týmu, který zatím 4 utkání v 1. lize prohrál a ani o nich nereferuje... S Gambitem Jihlava jsme někdy vyhráli, někdy prohráli, záleželo na sestavě našeho týmu. Stejně tak to bude i letos. Náš D tým hostí ve stejný den doma na dalších stolech Kostelec B. Čeká se vyrovnaný souboj žáků s veterány.

VELKÁ CENA v LIPKÁCH

  Hradecké Lipky pořádají 12. ledna další turnaj Velké ceny kraje. Po úspěchu svěřenců Ilji Mareše, našich nejmenších žáků, pojede náš kroužek začátečníků do Hradce ještě ve větším počtu a ke jménům Kovář, Čančara a Pilný přibydou další, kteřáí brzy vytvoří náš nejmladší tým! Otázkou je, zda pojedou i tradiční vítězové anebo zvojí silnější turnaje dospělých.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ žákovských drusžtev

začíná v sobotu 18. ledna úvodními koly v Rychnově. Právě tam zasednou nové týmy, do nichž budou poprvé zařazeni naši nejmladší žáci, kteří se nyní naučí zapisovat partie.

VRCHOL SEZÓNY - KP družstev mladších žáků

  Stejně jako v minulých letech bude pro nás jedním z vrcholů sezony přebor České republiky mladších žáků. Vloni jsme se po letech chtěli vrátit do první desítky, ale na klíčový přebor ČR v Třešti se nám omluvil jeden z nejlepších hráčů týmu a první desítka byla nedostižná. Letos máme stejně dobrý tým, který potřebujeme mít pohromadě 22. 2. 2020 (to je dvojek), kdy by nám stačilo i 2. místo (...) na postup na přebor ČR. Termín je letos 12. - 14. 6. - a na tento termín tým nutně počítá s hráči Elen Hetfleischová, Michal Dušánek, Daniel Jan Krautscheider, Václav a Štěpán Kroulík. Šestý v týmu není dosud vybrán.