1. liga – východ

Jezdci Jundrov – Panda Rychnov

 

Čeká nás krásný, téměř jarní, den a my míříme na důležitý zápas do Brna. Jezdci z místní části Jundrov nastoupili bez první šachovnice, ale jinak s tím nejsilnějším. Nám chybí Kuba Zeberski a Vlasta Jonáš. Kluků z Polska jinak přijelo maximum možného a Honza Horák se v poslední době stal plnohodnotným hráčem družstva, tak to snad půjde. Papírově je zápas vyrovnaný.

Za první 2 hodiny se toho moc neděje. Soupeř Piotra Golucha na třetí se rozhodl, že rozhodne násilím výhodu na dvojici střelců, ale je tvrdě odražen. Koncovka je pro Piotra určitě lepší. Martina dala kvalitu a snaží se pomalu vysedět koně, který se při braní věže zatoulal do rohu. Připadá mi, že by to mělo vyjít. Každopádně se to nepodařilo a koncovka bez kvality je na odpis. Budeme prohrávat. Vedle mě sedí Slawek. Stačím to sledovat jen po očku. Slawek drtí! Hraje se divoce. Varianty nelze spočítat, ale je jasné, že Slawek má navrch. Jen se někde nezmýlit. To se ale snadněji řekne, než udělá.

Honza Horák zkouší bílými Katalánskou, kterou se právě začal učit. Určitě palec nahoru za odvahu. Já hraju černými „kamennou zeď“. Je to podruhé v životě, ale od minule jsem se na to trochu podíval …. Piotr Sabuk získal brzy výhodu dvou střelců a i když má černé, tak nemůže stát hůř. I Dan na druhé stojí nepatrně lépe. Michal pozřel v zahájení pěšce a soupeřka má co dělat, aby udržela trochu kompenzace. Jsem spokojený s průběhem. Prohrát bychom neměli.

Vyhrál Piotr Goluch. Martina prohrála. Slawek má už jasně vyhranou koncovku. Nabízím remízu. Soupeř odmítá. Po zápase přiznal, že jen z povinnosti k družstvu, nestojí lépe, ale mraky se stahují nad Jundrovem! Pak končí partie v rychlém sledu a já je ani nestačím sledovat, mám málo času. Piotr Sabuk vyhrál. Z té partie nemám žádný zážitek, neviděl jsem vlastně skoro nic.

Spokojuji se opakováním tahů. Je mi jasné, že stojím nepatrně lépe, ale riskovat za tohoto stavu pod časovým tlakem nemá cenu. Ve stejnou dobu se vysmekl se Honza Horák a partii zremizoval a také Michal partii zavedl do remízového přístavu. Je po zápase! Vyhráli jsme. Jen o chvíli později se domluví na remíze Dan s Petrem Piskem. Z koncovky asi nemůže už nikdo nic vytěžit a také není proč.

Vzdalujeme se od pásma sestupu už na 6 bodů. Do konce jsou 3 kola. Vypadá to dobře. Mám radost ze Slawka. Pro mě je dnes hrdina. Řídil ráno z Polska až do Brna a partii sehrál ve velkém stylu. Bylo vidět, že v anglické je doma.

 

 Buchníček Petr Z 2313                    0 – 1       2377  Sabuk Piotr C Z  

 Pisk Petr H Z 2330                        ½ - ½        2347  Kožúšek Daniel Z  

 Fiala Václav Z 2318                       0 – 1       2332  Goluch Piotr C Z  

 Novosadová Kristýna H Z   2232    ½ - ½                 Fiedorek Michal C  

 Pakosta Miroslav Z 2174                 1 - 0         2124  Marečková Martina Z  

 Musil Jiří Z 2187                           0 – 1         2104  Machlowski Slawomir Z  

 Skácelík Petr H   2182                 ½ - ½       2267  Kačírek Petr  

 Bednář Jakub   2188                   ½ - ½       2086  Horák Jan