Nejmladší trenér rychnovských talentů, Rychnovák Martin Buločkin (na fotografii ŠSČR), dnes 17. 3. 2018 vybojoval svůj první titul mistra ČR v šachu, a to v kategorii do 16 let. Na první místo se dostal až po posledním kole, kdy jeho největší soupeř prohrál. Výtečně si vedli i oba junioři v kategorii hráčů do 20 let. Daniel Kožúšek dosáhl na druhé místo po neuvěřitelné šňůře sedmi výher za sebou, kdy doháněl zbytečnou ztrátu z úvodu turnaje. Na třetím místě s velkým bodovým odstupem na další hráče v pořadí dosáhl Josef Havelka, odchovanec lanškrounského šachu, který již druhý rok hájí barvy Rychnova. Prohrál jen s prvními dvěma v pořadí. Zvítězil Martin Hollan z OAZA Praha, svěřenec Oldy Vedrala, který za Rychnov rovněž jeden rok ligu hrál. O medaili bojovala v nejmladší kategorii dívek do 10 let také Elen Hetfleischová. Ta ji unikla až v předposledním 8. kole. Ale i její 6. místo v ČR je velkým úspěchem.