Ve dnech 15. - 19. 9. 2018 se uskuteční další velké setkání - tentokrát branže akvaristů. Toto setkání se bude konat u příležitosti akvarijní výstavy AQUA-TERA SHOW v Rychnově nad Kněžnou v domě chovatelů. Na výstavě uvidíte akvarijní ryby, vodní rostliny a terarijní živočichy. Za zajímavost stojí speciální expozice přírodních živorodek.

 

 

 

 

 

 

  Projekt INSPIR má celkový rozpočet na české straně hranice 3,8 mil. korun, přičemž spolufinancování realizátorem, tj. Regionem Panda činí po dobu tří let 10% této částky - celkem tedy cca 380 000,- Kč. Spolufinancování je pochopitelně pro všechny malé neziskové organizace velmi nákladné. Proto se naše organizace obrátila se žádostí o příspěvek na spolufinancování na Královéhradecký kraj. Královéhradecký kraj vyjádřil projektu INSPIR podporu ve výši 30 000,- Kč.

  V těchto dnech připravujeme k vydání časopis INSPIR 5, z jeho obsahu dnes přinášíme zajímavý rozhovor o výuce češtiny v Jelení Hoře.

Chce-li Čech do světa, míří obvykle na západ, nebo na jih. Sever? Polsko? Tam přece nic zajímavého není! Jak hluboce se mnozí Pepíci Knedlíci mýlí, ukázalo setkání českých a polských turistů – výjezd do zelenohorské kotliny. Uskutečnil se ve dnech 7. – 8. 6. 2018 za nádherného slunečného počasí. Z obou stran hranice se ho v rámci projektu INSPIR zúčastnilo 25 lidí. Zájezd byl připraven po předchozí dlouhodobé přípravě polského a českého koordinátora branže turistů Slawomira Machlowského, který byl i průvodcem po polském území, a Jiřího Hlavsy, předsedy KČT Rybná nad Zdobnicí, jenž vybral zástupce několika českých turistických spolků.

  Realizace projektu INSPIR nabírá na plných obrátkách. V těchto dnech je finalizován časopis INSPIR číslo 4, který přinese řadu zajímavostí a informací z realizace projektu a také nové turistické tipy pro výjezdy do zajímavých polských oblastí a českých hor. Připravujeme malé setkání akvaristů, které se uskuteční 21. a 22. dubna v polském městě Tychy. Mělo by tam dojít k dohodě na příjezdu velké skupiny Poláků na výstavu akvarijnínch ryb do Rychnova n. Kn. ve dnech 15. - 19.9.2018. Fotografové připravují příjezd polské skupiny do Hradce Králové a Josefova na říjen 2018. Turisté mají již připravené velké setkání českých a polských turistů v Polsku ve dnech 7. - 8. června 2018 na trase Kowary - Przełęcz Karpnicka – Sokolik Duży – Trzcińsko - Myslakowice - Wojanow - Siedlęcin - příjezd k jezeru Pilchowickiego a Jelenia Góra. Zahájili jsme také jednání s branžemi farmářů a seniorů. Na svůj výjezd se chystají zahrádkáři. Letní období bude v projektu INSPIR zkrátka plné zajímavostí

 

Aktualizace těchto stránek je spolufinancována z projektu INSPIR - intenzivní spolupráce sítí institucí regionů,
reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000097 realizovaného v letech 2017-2020