Volnou neděli 18. 9. 22 jsme využili v Rychnově k uspořádání turnaje začátečníků. Záměrně jsme zvolili termín v neděli od 9 do 12 hodin. Pozvali jsme jen děti bez ELO, které začaly se šachem v lońském nebo letošním roce a ponechali tuto podmínku jejich svědomí. Krátké turnaje jsou důležité proto, že se na nich děti setkávají se šustrmaty, s potřebou umět dát holému králi mat věžemi nebo dámou a pod., protože když děti pak jedou na turnaj 100 km a jsou tam 7 hodin, aby sehráli 7 pětiminutových partií, tak je to prostě nemůže bavit.

Stejně tak to pochopili Petr Čechura v Náchodě a Eda Dvořák v Kunvaldu a poslali na turnaj své malé svěřence. Výsledek: nesmírně důležitý pro zúčastněné - zahráli si partie se sobě rovnými! Zvítězili všichni, všichni si odvezli skoro stejnou věcnou cenu, balíček cukrovinek. Škoda jen, že tuto příležitost nechňapli za pačesy pořádně rodiče rychnovských a slatinských a kosteleckých i dobrušských začátečníků. Přišli jen 4 stateční. Doufám, že pro ně turnaj význam měl. Další příležitost budou mít už v neděli 2. října v Jaroměři. Přihlásit a zúčastnit se musí každý sám. Propozice přinášíme:

 O pohár starosty města Jaroměře

Memoriál Ing. Václava Vomáčky 20. ročník turnaje pro děti a začátečníky

Pořadatel: Šachový oddíl TJ Jiskra Jaroměř společně s DDM Klíč

Datum: neděle 2. 10. 2022 Místo: DDM Klíč, Jaroměř - Josefov, Školní 95

Časový plán: 08:30 – 09:00 prezence 09:15 zahájení 13:45 předpokládaný konec Turnaje: A (2009 a ml. + ELO <1350), B (2003 a ml.)

Ředitel: Ing. Andrea Matoušová Rozhodčí: Milan Borůvka Organizace: Mgr. Petr Staněk

Systém: švýcarský na 7 kol Tempo hry: 2 x 15 minut na partii bez zápisu Hodnocení: body, vzájemná partie, střední Buchholz, Buchholz Startovné: 50,- Kč

Přihlášky: posílejte nejpozději ve čtvrtek 29. 9. 2022 na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo tel. 737 672 859, uveďte jméno, oddíl/kroužek/škola, datum nar.

Podmínky účasti: zaslání přihlášky a souhlas s propozicemi, každý lichý hráč přiveze šachovou soupravu + hodiny, s sebou přezůvky (i pro doprovod) Ceny: poháry a medaile pro nejlepší, věcné ceny pro všechny hráče Hlavní cena: velký putovní pohár starosty města pro nejlepšího hráče – superhvězdu, trvalý zisk poháru: 3 x stejný hráč Vítězové: 2021 Štěpán Kroulík 2019 Jan Daniel Krautschneider 2018 Václav Kroulík 2017 Viktor Vondruška Občerstvení: možnost zakoupit po celou dobu turnaje Doprava: parkování u DDM Klíč zdarma, dobré spojení vlakem i autobusem Bezpečnost: každý účastník musí mít zodpovědný doprovod starší 18 let, který zodpovídá za bezpečnost hráčů Ostatní: turnaj má omezenou kapacitu, pořadatel může odmítnout účastníka, který by svým chováním poškozoval dobré jméno šachové hry. Podle počtu přihlášených může upravit propozice (spojit turnaje, tempo, počet kol apod.) Pro doprovod: pevnostní město s přístupným podzemím, Bastion, muzeum... Srdečně zveme k účasti! Milan Borůvka předseda ŠO TJ Jiskra Jaroměř