Opět po roce jsme zavítali do Nízkých Tater na velice příjemný turnaj. Pan Josef Kanoš pořádá tradičně v červenci menší, až rodinný, turnaj. Pro naše juniory je to skvělá příležitost si zahrát, získat nějaké zkušenosti a ELO. V letošním roce se za účasti rodiny Horákových a Nosálových podařilo navodit opravdu dobrou atmosféru. Někteří dokonce splavovali řeku Hron.

Ale k turnaji…. Začnu od sebe, ať to mám za sebou.

Petr Kačírek – byl jsem nasazený jako č. 1 a to s velkou převahou. Na předvedené hře to však nebylo vůbec vidět. Daleko víc byla patrná malá herní praxe a únava z právě skončeného školního roku. Neviděl jsem vůbec nic, propočet se blížil nule a body jsem tlačil zkušeností. Konečné druhé místo je tak asi úspěchem a odepsaných 24 bodů přijatelnou ztrátou.

Honza Horák – chybělo mu trochu lehkosti a možná i štěstí k ještě daleko lepšímu výsledku. Prokázal však, že šachy hrát umí a propad ELO, který zaznamenal na podzim, je už zapomenut. Za 7. místo bral cenu mezi dospělými a připisuje přes 40 bodů.

Pavel Kačírek – platí téměř to co pro Honzu. Místo lehkosti, by to chtělo ještě trochu pečlivosti. Každopádně i on rychle dohání ztráty ze zimy. Bral cenu pro hráče do 15 let a připsal přes 30 bodů.

Vašek Till – bude asi zklamaný. Posledních několik turnajů dávalo tušit další dobrý výsledek. Vašek založil dobře řadu partií a na šachovnicích měl mnohem více bodů, než nakonec získal. Překvapivých chyb „vymyslel“ více než bylo záhodno, ale! prokázal vysokou herní úroveň. Zahrál na své ELO. Každý den není posvícení, ale příště zase bude.

Marek Nosál – z kluků skončil nejvíce vzadu. I přesto je hlavní hvězdou naší výpravy, protože připsal 45 bodů! Hrál své typické šachy. Velmi kreativní s řadou překvapivých nápadů. Občas ho soupeři trestali za strategické chyby. Jeho partie s Misečkou (ELO téměř 1800) je pro mě, mezi našimi kluky, nominace na nejlepší partii.

A teď hurá do Pardubic!

Výsledky turnaje:

http://chess-results.com/tnr360502.aspx?lan=5

 

Petr Kačírek